Zielony jęczmień a karmienie piersią – młody jęczmień przeciwwskazania. Czy zielony jęczmień może stosować młoda mama?

Bardzo popularnym suplementem od jakiegoś już czasu jest ten na bazie młodego jęczmienia. Ceni się go zwłaszcza z racji dużej zawartości błonnika. Tym samym jest to bardzo pożądany sprzymierzeniec w walce z nadwagą.

zielony jęczmień a karmienie piersią

Warto jednak mieć świadomość tego, że nie jest to jedna zaleta wspomnianego suplementu diety. Wystarczy tutaj wspomnieć, chociażby to tym, że jest to niezwykle efektywny specyfik działający antywirusowo, przeciwzapalnie i do tego może on się też pochwalić właściwościami o charakterze przeciwutleniającym. Pijąc regularnie młody jęczmień mamy więcej energii. Tym samym zielony jęczmień to także doskonały stymulant na poprawę humoru, ponieważ korzystnie wpływa na eliminację stanów depresyjnych. Z racji swoich niewątpliwych zalet trudno się dziwić, że zielony jęczmień a karmienie piersią jest wybierany przez kobiety w ciąży oraz młode mamy.

młody jęczmień przeciwwskazania

Picie takiego soku to z pewnością dobre rozwiązanie i w zasadzie ciężko jest doszukać się przeciwwskazań w suplementacji nim. Jeżeli jednaka chcemy odnaleźć jakieś młody jęczmień przeciwwskazania to w czasie karmienia, nie należy przyjmować zbyt dużej ilości suplementu. Ma to swoje uzasadnienie w tym, że jego nadmiar może przyczynić się do efektu przeczyszczającego u dziecka.