Jak pobudzić włosy do wzrostu?

Wiele osób boryka się z problemami dotyczącymi włosów. Łysienie, wypadanie czy zakola mogą dotknąć zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Inni z kolei często zastanawiają się, jak przyspieszyć porost włosów po nieudanej wizycie u fryzjera, lub też jak zagęścić i wzmocnić włosy, by lepiej się prezentowały. W końcu fryzura to nasza wizytówka, dlatego warto o nie zadbać. Pamiętajmy o tym, że jeśli wzmacniamy i pobudzamy włosy do wzrostu, to musimy działać zarówno od zewnątrz, jak i od środka. Odpowiednia pielęgnacja, a także zdrowa dieta to podstawa bujnej czupryny.

Masaż skóry głowy

Masaż to tak naprawdę jedna z najtańszych, najskuteczniejszych i najprostszych metod pobudzania włosów do wzrostu. Poprzez poprawę ukrwienia skóry do mieszków włosowych i do cebulek dociera więcej krwi, bogatej w składniki odżywcze. Systematyczne masowanie głowy przynosi dość widoczne rezultaty. Wystarczy poświęcić na to kilka minut. Masaż wykonuje się opuszkami palców albo przy użyciu specjalnego masażera.

Wcierki do włosów

Na rynku istnieje cały szereg produktów stworzonych specjalnie po to, by przyspieszyć porost włosów. Najczęściej są to wcierki, które w swoim składzie mają substancje pobudzające mieszki włosowe do wzrostu. Zwykle są to wyciągi ziołowe i olejki eteryczne. Tego typu wcierkę można wykonać też samodzielnie w domu. Tymianek, czarnuszka, kozieradka czy rozmaryn to tyko niektóre z wielu roślin pomagających dbać o fryzurę. Ich użycie jest banalnie proste. Wystarczy przed myciem wmasować w skórę głowy niewielką ilość preparatu i pozostawić na 2-3 godziny. Po miesiącu regularnego stosowania powinniśmy już zobaczyć zadowalające efekty.

Dieta na zdrowe włosy

Stan naszych włosów zależy w głównej mierze od diety. Jeżeli nie zadbamy o dostarczenie wszelkich niezbędnych witamin i minerałów, nie doczekamy się zdrowej czupryny. Najlepiej zastąpić fast foody, słodycze i niezdrowe przekąski owocami, warzywami i ziarnami. Niezbędne w diecie białko najlepiej dostarczać wybierając chude mięso, jajka i nabiał. Niezwykle ważna jest również odpowiednia podaż płynów. Najważniejsza jest woda, choć warto także pić zioła, jak np. pokrzywa czy skrzyp, od wieków stosowane na poprawę kondycji włosów. Witaminy z grupy B dostarczymy jedząc pełnoziarniste zboża i kasze, zaś nienasycone kwasy tłuszczowe znajdziemy np. w rybach.

Pamiętajmy również o tym, by unikać szamponów i odżywek o chemicznych, skomplikowanych składach, które obciążają nasze włosy. Wybierajmy te ziołowe produkty o prostym, naturalnym składzie, bez silikonów i zapychaczy. Przestrzeganie wszystkich powyższych wskazówek powinno przynieść wymarzone rezultaty, w postaci szybszego porostu włosów.